Ruošiantis ilgesniam žygiui svarbu pasirūpinti ne tik patogia apranga ir vandens atsargomis, bet ir papildomomis priemonėmis, kurios leis pasiruošti nenumatytom situacijom ir apsaugoti kojas nuo sukeliamo didesnio krūvio Ėjimo metu. Ortopedijos ir Kineziterapijos centro „Pes Planus“ kineziterapeutai dalijasi keleta esminių detalių:
Ilgai žygiuojant, suintensyvėja kraujotaka raumenyse, ir dėl to gali atsirasti tinimas kojose, tam padės kompresinės kojinės, kurios tolygiai aptempdamos blauzdas ir pėdas gerina kraujotaką bei limfotaką ir mažina kojų tinimą. Suteikdamos papildomą palaikymą kojinės sumažina traumų riziką, ypatingai vaikščiojant nelygiais paviršiais.
Kompresines kojines galima nešioti ir po intensyvesnės treniruotės ar žygio, jos padės greičiau atsistatyti raumenims ir sumažins raumenų skausmą.
Tokio tipo priemonės sukuria apsauginį sluoksnį ant odos, tokiu būdu mažinama trintis tarp pėdų ir avalynės, tai padės išvengti skausmingų nuospaudų ar nutrynimų. Gelis taip pat apsaugo nuo bakterijų ir grybelių, kurie gali sukelti infekcijas dėl prakaitavimo ir nuolatinės apkrovos bei turi odą drėkinančių savybių, kuri dėl intensyvesnės fizinės veiklos dažnu atveju tampa sausa ar sutrūkinėja.
- Avalynė pritaikyta žygiams:
Tinkamai parinkta avalynė suteiks palaikymą ir stabilumą einant ant skirtingų paviršių (asfaltas, miško keliukai ir kt.). Svarbu, kad tokia avalynė turėtų tvirtą padą, kuris leistų pėdai lenktis per priekinę pado dalį, stabilų užkulnį, tai padės išlaikyti teisingą pėdos padėtį ir sumažinti galimų traumų riziką. Taip pat nemažiau svarbi yra bato noselės forma, kuri turi būti plati ir nespaustų pirštų.
Intensyvus žygis gali sukelti raumenų įtampą ir nuovargį. Masažinį kamuoliuką rekomenduojame naudoti ne tik po ilgesnio žygio, tačiau esant galimybei ir sustojus pailsėti. Masažas padės atpalaiduoti dideles apkrovas patiriančią pado fasciją bei raumenis, taip apsaugosite savo pėdas nuo skausmų ir sumažinsite tinimą. Tokį masažą atlikti yra ganėtinai paprasta – visu kūno svoriu t. y. statinėje padėtyje ridenkite kamuoliuką nuo kulno link pirštų ir atgal. Pratimą atlikite iki 5 min.
Jei jaučiate diskomfortą ar pėdų nuovargį vaikščiojimo metu, jums gali padėti vidpadžiai, kurie suteiks papildomą pėdos palaikymą taisyklingoje padėtyje, paskirstydami svorį ant pėdų taip, kad sumažėtų spaudimas ir įtampa. Tai sumažins riziką susidurti su skausmais ar traumomis.