Pasivaikščiok su LRT

Pasivaikščiok su LRT

LRT kviečia pasivaikščiojimui drauge, kad ir kur tai bebūtų. Ramiame miške ar dūzgiančiame senamiestyje. Įsijunk LRT telefone ir leiskis į kelią.

LRT OPUS

LRT OPUS visiems einantiems siūlo geriau pažinti miestą, jo gatves ir tarp jų vykstančius įvykius, rajonus ir juose gyvenančius žmones, o jei norisi muzikos – atrasti turinčią mėlynųjų natų ir džiazo užuominų.

TARP GATVIŲ

Betoniniai blokai – dieną snaudžiantys, nakčiop budinami arkadinių šviesų ir elektroninės muzikos. Suturėti šiuolaikinį meną bandančios galerijos. Skverai – vieną akimirką vieniši, kitą – sklidini gyvybės. Viską, tarsi linijos, įrėminantys šaligatviai. Žmogus ir jo nuolatiniai pakeleiviai šiose džiunglėse – menas, kultūra, muzika. Įvykiai. „Tarp gatvių“ – apie miestą žmogui. Žmogų miestui. Miesto žmogų.
Ved. Unė Liandzbergytė.

RAJONAS

Rajonas – tai laida, kviečianti kartu pakeliauti po miestus ir iš ten gyvenančių ar gyvenusių žmonių perspektyvos pažvelgti į miegamuosius ar pramoninius rajonus. Rajonas padės atskleisti laidos herojaus portretą, jo istoriją ir gyvenimo paslapčių.

Ved. Donatas Šukelis.

MĖLYNAS TONAS

Retas kuris susimąsto, kad visa šiuolaikinė populiarioji muzika yra kilusi iš džiazo arba bliuzo. Dauguma šių laikų muzikos grupių ar atlikėjų, pavyzdžiui, „De-Phazz“, „St. Germain“, „US3“ ar Jacob Banks, kuria muziką, kurią vadina house, elektronine, hiphopu ar roku, tačiau į savo muzikinį audinį, be kita ko, įpina ir džiazo garsų ar intonacijų. Laida „Mėlynas tonas“ yra skirta būtent tokiai muzikai – sukurtai bet kokioj stilistikoj, tačiau savyje turinčiai mėlynųjų natų (angl. blue notes), skleidžiančių džiazo kvapą ir suteikiančių jai džiazo skonį. Kiekvieną trečiadienį 18.00 val.

LRT RADIJAS

LRT RADIJAS – svarbiausias naujienas visą parą transliuojantis radijas, kur rasi ir daug prasmingo turinio, kurio užteks net ilgiausiems atstumams įveikti! Štai kelios rekomendacijos smalsiems ėjikams:

Su tokiu turiniu, tikrai rasi jėgų įveikti ėjimo distanciją, o jei ieškai dar daugiau, užsuk į LRT radioteką ir klausyk naujausio LRT RADIJO turinio!

„Penki kilometrai“

Tikra odė ėjimui, kuriam visą vasarą paskyrė Silvestras Dikčius ir Ignas Klėjus – 12 epizodų, įrašytų 39 val. žygiuojant 190 km. Kol bandai nueiti daugiau, nei tinklalaidės kūrėjai, klausyk pokalbių apie tvarias keliones, lėtą ėjimą bei gyvenimo būdą, piligrimų kelią Lietuvoje, kokius prisiminimus žygis vaikystės kiemais sukėlė A. Mamontovui ar kas kelionėje pėsčiomis nustebino užkietėjusį keliautoją O. Gasanovą.

„Čempionų pietūs“

Laida apie sportą su profesionaliais atletais ir mėgėjais. Čia tikrai pasisemsi daug sportinio entuziazmo, o pradėti gali nuo net keturis kartus „Iron Man“ čempionatą įveikusio Manto Marcinkevičiaus istorijos, kuris pasakoja, kaip asmeninių rekordų pasiekti baigiant ketvirtąją dešimtį, turint darbą, valias visuomeninės veiklos ir šeimą su vaikais. Naujausio epizodo lauk kiekvieną pirmadienį 18.10 val. per LRT RADIJĄ.

„Gyvenimo citrinos“

Ėjimas gali būti saldus pasivaikščiojimas, bet kai žygiuoji n-tąjį kilometrą, gali imti darytis truputį rūgštu. Bet iššūkiuose nesi vienas. Junkis „Gyvenimo citrinas“, kur įsitikinsi – kiekvienam savo bėdos, o iš citrinų galiausiai vis tiek galima pasigaminti limonadą. Naujausia laida – kiekvieną penktadienį 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

LRT KLASIKA

Kelionų tinklalaidė „Savas miestas“

Kultūros radijo LRT KLASIKA tinklalaidėje „Savas miestas“ Austėja, Indrė, Lukas ir Marius keliauja po Lietuvą ir kalbina vietinius gyventojus apie jiems brangias, neturistines to miesto vietas. Pažinkite skirtingus Lietuvos miestus vietinių akimis!

Deimantės Bulbenkaitės tinklalaidė „Tendencingai“

Kiekviena laida – tai smalsus žvilgsnis į naują mados dešimtmetį, pagrindinius kultūros įvykius, ryškiausias mados asmenybes bei tai, ką žmonės dėvėjo, kuo puošėsi, pagal ką šoko ir kaip skambėjo jų dienos.

„Pasaulėja“

Laidoje „Pasaulėja“ apžvelgiamos įvairių tautų muzikavimo tradicijos, jų tradicinės muzikos santykis su tų tautų kultūra, buitimi, kasdienybe, religija ir globalizmo įtaka nacionalinių muzikinių tradicijų kaitai.