Ruošiatės pirmą kartą eiti 10 km? 25 km ar dar daugiau? Po žygių jaučiate kojų skausmus ir diskomfortą? Gali būti, kad tiesiog netinkamai pasiruošiate ilgesniam ėjimui. „Pes Planus“ kineziterapeutė Jurgita Leparskienė padės geriau pasiruošti artėjančiam iššūkiui ir atsakys į dažniausiai kylančius klausimus apie pasiruošimą ilgam ėjimui!
Kokį greitį/atstumą žygyje rinktis priklausomai nuo amžiaus ir aktyvumo lygio?
Ilgieji žygiai – kokiems atstumams būtina pasiruošti iš anksto? Arba visai nerekomenduojama eiti?
Kaip vaikštant apsaugoti sąnarius?
-
Pasirinkti tinkamus batus: gerai pasirinkta avalynė padės sumažinti krūvį tenkantį keliams ir sąnariams. Batai turėtų būti patogūs, gerai prigludę prie kojų ir turintys pakankamai amortizacijos. Tai padės sumažinti apkrovas ir suminkštinti šoką žingsnio metu.
-
Nepamiršti mankštos: prieš ilgesnės atkarpos žygį svarbu atlikti kojų ir sąnarių mobilumo, apšilimo pratimų serijas, kad sušildytumėte sąnarius ir pasiruoštumėte fiziniam krūviui.
-
Nepradėti nuo greito tempo, didinti intensyvumą palaipsniui: svarbu neperkrauti savo kūno per greitai, palaipsniui didinant intensyvumą ir atstumą pajausite jums tinkamą ėjimo tempą bei kūnas lengviau prisitaikys prie tenkančių apkrovų.
-
Stiprinti raumenis: jie gali padėti apsaugoti sąnarius nuo sužalojimų. Rekomenduojama bent pora savaičių iki ėjimo atlikti pratimus, skirtus stiprinti kojų, klubų ir kitų susijusių raumenų grupes.
Ėjimas, kuris keičia!
5, 10 ir 25 km distancijas gegužės 28 d. įveiks vaikščiojimo džiaugsmą atradę arba norintys atras „Ėjimo“ dalyviai. Nemokamo renginio startas – Nepriklausomybės (Seimo rūmų) aikštėje. Čia įsikūrusio renginio miestelyje ir poilsio stotelėse visų lauks turiningos, naudingos veiklos ir pramogos. Nemokama registracija į renginį – www.ejimas.lt. Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis ir yra programos „Vilnius 700“ dalis, todėl finišo medaliai rudenį papuošti Vilniaus legendomis – sostinėje gyvenusiais ir ją kūrusiais istoriniais veikėjais.