10 ir 25 km trasoje susidursime su Didžiąja Karoliniškių įkalne. Kartais net ir patyrusiems ėjikams ji gali tapti iššūkiu, mat sukilimas siekia apie 150 metrų. Visiems ėjikams primename, kad jie yra atsakingi už savo sveikatą ir prašome tinkamai įvertinti savo fizines galimybes. Jei sveikata ir / ar fizinis pasiruošimas nėra tinkami, 10 km trasos dalyviai galės sutrumpinti trasą ir įkalnę praleisti (trasa sutrumpės apie 1 km, praleisite Karoliniškių energijos stotelę).
Drauge su renginio partneriais ortopedijos ir kineziterapijos centru „Pes planus“ paruošėme atmintinę, kaip elgtis, kad įkalnę įveiktumėte kuo lengviau.
Lipant stačia įkalne pasiruošimas susidaro iš tokių pačių žingsnių, kaip ir ruošiantis ilgesnės distancijos ėjimui:
Kvėpavimas Pradėjus lipti įkalne svarbu nepamiršti taisyklingai kvėpuoti, t.y. įkvėpti per nosį, iškvėpti pro burną ir neužlaikyti kvėpavimo, tai padės organizmui gauti pakankamai deguonies ir išlaikyti energiją.
Laikysena. Nesilenkite į priekį per liemenį. Geriau pasvirkite į priekį visu korpusu, sėdmenis atkišant šiek tiek atgal.
Širdies ritmas. Svarbu stebėti savo pulsą. Norit tiksliai nustatyti savo maksimalų širdies susitraukimo dažnį (pulsą), galima vadovautis tradicine „Karvoneno formule“ iš 220 atimti savo amžių ir nuo gauto skaičiaus neviršyti 80–90 proc. (geltona zona). Viršijus normą rekomenduojame nedelsiant sustoti pailsėti bei stebėti savijautą.
Taip pat:
- Eiti mažesniais žingsniais – lengviau
- Nekelkite kelių per aukštai – jei kojas keliate daugiau nei 15 cm aukštyn, reikėtų mažinti žingsnius
- Jei įkalnė labai stati, eikite zigzagais – tokiu būdu pakilimas bus ne toks staigus
Neturint fizinio pasiruošimo stačiųjų įkalnių įveikimas gali atrodyti sudėtingas, tačiau svarbu nepradėti bijoti ir nuolat stebėti savo kūną. Pažvelkite į įkalnės viršų ir įsivaizduokite savo tikslą, tai padės susikaupti ir atkakliai žingsniuoti į priekį. Jei reikia, drąsiai sustokite ir pailsėkite.
Širdies ritmo zonos skaičiuotuvas
Laukelyje Age įveskite savo amžių ir spauskite Calculate.
Sėkmės!
Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis ir yra programos „Vilnius 700“ dalis, todėl finišo medaliai rudenį papuošti Vilniaus legendomis – sostinėje gyvenusiais ir ją kūrusiais istoriniais veikėjais.