Emocinis intelektas. Be abejo, tai yra mūsų gyvenimo dimensija, kurią turėtume ugdyti ir tinkamai valdyti. Labai svarbu mokėti išklausyti, suprasti kitų emocijas ir valdyti savo, mokėti bendrauti ir skatinti abipusę pagarbą. Renginio „Ėjimas“ organizatoriai pateikia paprastus pratimus, kurie pagerins mūsų emocinį intelektą.
Susipažinkite su savimi
Savęs pažinimas – tai nuotykis, trunkantis visą gyvenimą. Tačiau tai pasiekiama kasdien keliant sau tikslus ir užduodant klausimus. Tai saviugdos pratimas, kurį turėtume atlikti kiekvieną rytą: paklauskite savęs, ką norite nuveikti šiandien ir rytoj.
Atėjus vakarui paanalizuokite, kaip jautėtės visą dieną. Ar pavyko įgyvendinti tikslus? Ar elgėtės taip, kaip norėjote? Ar veiksmai atitiko jūsų vertybes? Užsirašykite tai dienoraštyje arba užrašų knygelėje. Tai labai paprastas, bet iliustratyvus pratimas. Užduokite sau klausimus, pasikalbėkite su savimi.
Emocijų reguliavimas
Galvokite apie savo emocijas kaip apie pusiausvyrą. Neverta pulti į kraštutinumus, nes ilgainiui visada pralaimime. Neleiskite būti manipuliuojamais ir nesileiskite į pykčio ar įniršio reakcijas. Idealu rasti aukso viduriuką. Niekada nespauskite savo emocijų iki ribos.
Kai pastebėsite, kad tuoj „sprogsite“, pagalvokite apie mažą, ramų ir erdvų kambarį. Tai jūsų minčių rūmai. Prieš pradėdami veikti, pagalvokite, pagrįskite ir išanalizuokite situaciją. Tik po to galima priimti sprendimą, ką daryti toliau.
Empatija
Empatija yra sąvoka, kurią visi žinome ir vertiname. Vis dėlto ją praktiškai įgyvendiname ne taip dažnai, kaip turėtume. Lengviau atsidurti tų žmonių vietoje, kurie mums perduoda daugiau teigiamų jausmų. Mes geriau su jais susitapatiname, o supratimo ir artumo lygis yra intensyvesnis.
Bet kas, jei vieną dieną pabandysime užjausti žmogų, kuris mums kelia neigiamas emocijas? Pagalvokite apie žmogų, kuris jūsų negerbia, arba apie klasės draugą, kuris visada blogai atsiliepia apie kitus ir ieško tik problemų. Pabandykite „atsidurti jų vietoje“ ir galbūt atrasite, kas už to slypi: galbūt nesaugumas ar žema savivertė?
Savimotyvacija
Gali būti, kad šiandien nesijaučiate gerai arba neturite nuotaikos. Verta atsiminti, jog viskas yra tik požiūrio klausimas ir net sąmoningas minčių nukreipimas gali padėti. Kiekvieną dieną atsikelkite galvodami apie ką nors, kas jus jaudina ir ko norite pasiekti.
Kartais mums naudingas bet koks nereikšmingas dalykas: pabaigti dieną toje kavinėje, kurioje niekada nebuvote, paskambinti tam žmogui, kurio seniai nematėte, nusipirkti naują suknelę, suplanuoti savaitgalio išvyką, užsirašyti į jogą ar tapybą. Šypsokitės šiek tiek daugiau.
Socialiniai įgūdžiai
Pabandykime bendrauti ne tik žodžiais, bet ir gestais. Priartėkite prie žmonių, kurie yra šalia jūsų, nupieškite šypseną, pasiūlykite prisilietimą, patapšnojimą per nugarą ar apkabinimą. Pamatysite, kad aplinkinių reakcija bus kitokia.
Ieškokite ir siūlykite teigiamas emocijas. Pasistenkite šiek tiek geriau įsiklausyti į priešais jus esantį žmogų. Galbūt rasite kur kas daugiau nei paprastus žodžius. Pritaikykite tai praktiškai, ugdykite savo emocinį intelektą ir būkite laimingesni darydami laimingus ir kitus.
Ėjimo renginys startuos rugsėjo 25 d. Renginio dalyviai kviečiami pasirinkti ir įveikti vieną iš trijų skirtingo ilgio trasų (5 km, 10 km ar 25 km). Ėjimo miestelyje visų lauks turiningos, naudingos veiklos ir pramogos. 2022 m. Kaune vykęs renginys pritraukė daugiau nei 12 tūkst. dalyvių. Nemokama registracija į renginį – www.ejimas.lt.
Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus savivaldybės biudžeto lėšomis.